سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧ - 

1 2 3 4
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان:

افزایش 63 درصدی بازدیدهای نظارتی حوزه معاونت درمان / مهمترین نقش بازدیدهای نظارتی، افزایش سطح کیفی خدمات درمانی به شهروندان است

روابط عمومی معاونت درمان: دکتر جنتی سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری تعداد 1820 بازدید از کلیه مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه انجام شد؛ که نسبت به 1139 بازدید انجام شده در 6 ماهه نخست سال گذشته، 2/63درصد رشد داشته است.

 

دکتر جنتی با اشاره به اینکه در سال 95 نیز با تهیه جدول زمان بندی بر اساس برنامه عملیاتی تنظیم شده مدیریت نظارت و اعتباربخشی یک رشد 65 درصدی نسبت به سال 94 داشتیم، افزود: در سال جاری تیم های نظارتی به 5 تیم برای صبح، 5 تیم برای عصر و 3 تیم برای نوبت هر شب تعیین شد، و به منظور ارتقاء سطح کیفی بازدیدها نسبت به سال گذشته، چندین دوره آموزشی نظارتی، نحوه گزارش نویسی مرتبط با حوزه کاری و اصلاح برخی از فرایندهای کاری علاوه بر افزایش بازدیدها در اولویت کاری این مدیریت در سال جاری قرار گرفت.

 

وی هدف از اولویت افزایش بازدیدهای نظارتی و قرار گرفتن آن بعنوان یک برنامه عملیاتی مهم را بهبود سطح کیفی خدمات درمانی در حوزه درمان دانست و خاطرنشان کرد: بر طبق نتایج بازدیدهای سال های گذشته دریافتیم که علت بسیاری از تخلفات ناآگاهی از برخی قوانین جدید است و یکی از مهمترین علت افزایش بازدیدها همین مساله بود.

 

سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی افزود:  تعداد 1820مورد بازدید از مراکز درمانی و 322 بازدید مشترک با سازمان ها، نهادها و ارگان ها انجام شده است، همچنین تعداد 388 تعهد اخذ شده از مراکز درمانی، 13 شکایت در دست بررسی بیمارستان ها، 197 شکایت بیمارستانی، 85 مورد پلمپ و 53 مورد فک پلمپ و تعطیلی، رسیدگی به 173 پرونده دریافتی از اسناد نظارتی 1690، 191 مورد تذکر و اخطار به مراکز درمانی سوء مصرف مواد و ارسال 114 پرونده به تعزیرات را از جمله اقدامات دیگر مدیریت عنوان کرد.

 

دکتر جنتی در حوزه اعتباربخشی، 53 بازدید عملکردی از 70 بیمارستان تحت پوشش و اعزام 98 ارزیاب اعتباربخشی به دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور  را از مهمترین اقدامات در این حوزه خواند.

 

با اعلام 161 بازدید از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه افزود: در ابتدای سال 96 در برنامه عملیاتی تعداد 100 بازدید عملکردی در برنامه عملیاتی معاونت درمان پیش بینی شده بود که با برنامه ریزی و تلاش همکاران حوزه نظارتی توانستیم با تعداد 161 بازدید رشد چشمگیری را شاهد باشیم.

 

دکتر جنتی درخصوص توسعه گردشگری سلامت و توجه معاونت به این حوزه ی مهم و استراتژیک منطقه یی گفت: طی 29 بازدید نظارتی از مراکز متقاضی دپارتمان گردشگری سلامت تابعه دانشگاه و ارزیابی مراکز متقاضی 15 بیمارستان و 3 مرکز جراحی محدود تحت پوشش دانشگاه موفق به اخذ گواهی IPD( دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل ) شدند.

 

وی در خاتمه ضمن قدردانی از حمایت های معاون درمان و تلاش کارشناسان حوزه نظارت و بازرسی در تحقق اهداف و برنامه های تدوین شده، تلاش در الکترونیکی کردن فرایندهای نظارت و بازرسی را یکی دیگر از اقدامات این مدیریت عنوان کرد.


٠٩:١٦ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٤١٦    /    تعداد نمایش : ٧٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خ حافظ- تقاطع خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  طبقه 6  تلفن : 02166720400
پست الکترونیک: treatment@sbmu.ac.ir
 
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.