جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧ - 

1 2 3 4
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان:

تاكيد بر حضور مديران ارشد بيمارستاني در تيم پيشگيري و كنترل عفونت و آموزش كاركنان

روابط عمومی معاونت درمان: کلاس آموزشی اصول مدیریت مواجهه در کارکنان بالینی توسط مدیریت پرستاری دانشگاه در روز سه شنبه 7 آذرماه برگزار شد.

 

کلاس مذکور با هدف ارتقاء سطح دانش و آگاهی کارشناسان کنترل عفونت در زمینه مدیریت مواجهه با خون و ترشحات بیمار و شفاف سازی سیاست های دانشگاه و وزارت بهداشت در این حوزه با حضور کارشناسان مراکز دانشگاهی در معاونت درمان تشکیل شد.

 

 مولا کارشناس امور پرستاری و کنترل عفونت معاونت درمان در این کلاس تعریف مواجهه شغلی کارکنان بالینی را، آسیب پوستی با سوزن یا شیء تیز و برنده یا تماس بافت مخاطی یا پوست غیر سالم کارکنان با خون، بافت و سایر ترشحات بدن بیمار بیان کرد.

 

وی مهمترین استراتژی برای محافظت کارکنان مراکز درمانی را پیشگیری از مواجهه با خون و ترشحات بدن بیمار عنوان کرد و افزود: مواجهه با خون و ترشحات بیمار موجب تحمیل هزینه های مستقیم مربوط به شروع و پیگیری درمان و آزمایش های لازم و هزینه های غیر مستقیم شامل هزینه های عاطفی، ترس، اضطراب، عوارض دارویی و زمان از دست رفته کارکنان می شود.

 

کارشناس کنترل عفونت در خاتمه خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات لازم برای کاهش آمار مواجهات شغلی در مراکز درمانی، حضور مدیران ارشد بیمارستان در تیم پیشگیری و کنترل عفونت و آموزش کارکنان در زمینه نحوه استفاده از ابزار و تجهیزات پزشکی و انجام اقدامات پیشگیرانه لازم پس از مواجهه است.   


٠٩:١٣ - پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٩٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خ حافظ- تقاطع خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  طبقه 6  تلفن : 02166720400
پست الکترونیک: treatment@sbmu.ac.ir
 
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.