جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧ - 

1 2 3 4
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان:

برگزاری چهارمین کمیته مدیریت خطاهای پزشکی معاونت درمان با حضور سرپرست معاونت درمان دانشگاه

روابط عمومی معاونت درمان:  چهارمین جلسه کمیته مدیریت خطاهای پزشکی معاونت درمان دانشگاه  در روز یکشنبه 15 بهمن ماه با حضور دکتر میرهاشمی سرپرست معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

 

سرپرست معاونت درمان هدف از تشکیل این کمیته را ارتقاء کیفیت ایمنی بیمار در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه عنوان کرد و گفت: ایرادات اجرایی معمولا ناشی از ناآگاهی نیست و بیشتر از  سهل انگاری است؛ و سهل انگاری از آنجا بوجود می اید که شیوه یی به ظاهر ساده را روز به روز ساده تر کنیم و به عادت و فرهنگ کاری تبدیل کنیم و آن را به یکدیگر نیز تعمیم دهیم، بگونه یی که به یک فرهنگ اجرایی تبدیل شود، فرهنگی که تنها با اصلاح فرایندها میتوان از ادامه آن جلوگیری کرد.

 

وی تشکیل چنین کمیته هایی را عامل مهمی در شناسایی و اصلاح فرایندهای غلط و الگوسازی صحیح و تعمیم آن به دیگر بیمارستان دانست؛ و بر توجه مدیران، پزشکان و استادان فعال در بیمارستان ها به رفع فرهنگ های غلط تاکید کرد.

 

در جلسه مذکور که پس از بحث و تبادل نظر پیرامون سه مورد از خطاهای گزارش شده از طرف مراکز تابعه، مقرر شد مسئولین واحدهای مختلف بالینی و غیربالینی نسبت به بازنگری در شرح وظیفه کارکنان و فرایندهای اجرایی اقدام کنند. و بعنوان یکی از موارد در ارزشیابی سالانه لحاظ شود.

 

گفتنی است در این نشست دکتر معززی معاون فنی، دکتر رضایی مشاور معاون درمان، دکتر حاجی قاسمعلی مدیر خدمات تعالی بالینی و بیمارستان، دکتر شمسمعاون آموزش دانشکده پزشکی، دکتر مصطفی زاده مدیرگروه پزشکی و قانونی دانشگاه، وحیدی کارشناس ایمنی بیمار دانشگاه و جمعی از مدیران و کارشناسان مرتبط با این حوزه در این کمیته حضور داشتند.


١٤:٤٦ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٠٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خ حافظ- تقاطع خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  طبقه 6  تلفن : 02166720400
پست الکترونیک: treatment@sbmu.ac.ir
 
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.