سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧ - 

1 2 3 4
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان:

با خدمات ویژه بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ایام نوروز آشنا شوید

روابط عمومی معاونت درمان: خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کنار اورژانس های جاده ای و مراکز بهداشتی، برای شهروندان و مسافرین نوروزی در آغاز سال جدید ارائه می شود. با این خدمات بیشتر آشنا شوید.

 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یکی از نهادهای فعال در حوزه بهداشت و درمان امسال نیز همچون سالهای گذشته در ایام نوروز علاوه بر ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی همیشگی این سازمان در تهران و شهرستان های تابعه، آماده ارایه خدمات درمانی و بهداشتی ویژه نوروز، برای شهروندان تهرانی، مسافران و گردشگران این استان می باشد.

دکتر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث دانشگاه با یادآوری اینکه در ایام نوروز سال گذشته، ۳۳۱۰۵ نفر توسط مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه خدمات درمانی دریافت کرده اند گفت: امسال نیز با وجود ۱۸ بیمارستان و مرکز پزشکی آموزشی بهداشتی درمانی در سطح استان، آماده ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای همشهریان و مسافران و گردشگردان نوروزی استان تهران است.

وی با اعلام آمادگی کامل مراکز درمانی در پذیرش بیماران خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی با روسا و مدیران بیمارستانی در طول ایام نوروز، تمامی بخش های بستری با کلیه امکانات و نیروهای انسانی اعم از پزشکی، پیراپزشکی، اداری و خدماتی آماده ارائه خدمات هستند.

برای آشنایی با قرارگیری جغرافیایی مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه در سطح شهر تهران و همچنین مشاهده شماره تماس و راههای ارتباطی با این مراکز و نوع ارایه خدمات تخصصی و فوق تخصصی، به لینک زیر مراجعه کنید.

http: //sbmu. ac. ir/index. jsp?siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=62&pageid=۴۲۶۳۲&newsview=۳۹۳۷۳

آمادگی اورژانس های جاده ای در مسیرهای برون شهری

دکتر هاشمی همچنین افزود: معاونت درمان دانشگاه امسال نیز با استقرار ایستگاه های سلامت در محورهای مواصلاتی در شهرستان های فیروزکوه، دماوند، ورامین و پاکدشت و با حضور آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ در این ایستگاه ها، خدمات درمانی مورد لزوم را برای مسافرین ارائه می کند.

سامانه ۱۹۰ را به خاطر بسپارید

لازم به ذکر است شهروندان و مسافران نوروزی می­توانند در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی از قبیل فروش و توزیع مواد غذایی فاقد مشخصات بهداشتی، تاریخ گذشته و فاسد، عدم رعایت بهداشت فردی، مشکلات تجهیزات و ساختمانی در مراکزتهیه، توزیع وعرضه مواد غذایی و اماکن عمومی، عدم رعایت موازین بهداشتی در اماکن ورزشی، اقامتی، تفریحی و درمانی گزارشات خود را به سامانه ۱۹۰ اطلاع داده تا بازرسان بهداشت محیط در اسرع وقت به محل مورد نظر مراجعه و رسیدگی لازم را انجام دهند.

این سامانه بمنزله پیش خوان و بستر ارتباطی یکپارچه ای است که درخواست ها و شکایت های مردمی در خصوص مسائل بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ دریافت و پاسخگویی به آنها را در کمترین زمان ممکن رسیدگی می کند.

 

مراکز غربالگری آماده ارائه خدمات در ایام تعطیل

مراکز غربالگری نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در ایام تعطیلات عید نوروز ۱۳۹۶، آماده ارایه خدمات غربالگری ۳تا ۵روزگی نوزادان می باشند. برای مشاهده این مراکز به لینک زیر مراجعه کنید.

http: //sbmu. ac. ir/index.jsp?siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=62&pageid=۴۲۶۳۲&newsview=۴۳۷

 

دکتر فربخش رئیس گروه پیشگیری وکنترل بیماری های غیرواگیر معاونت امور بهداشتی ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت انجام به موقع آزمایشات غربالگری نوزادان به منظور تشخیص و درمان زودرس بیماری های فنیل کتونوری، کم کاری مادرزادی تیروئید و فاویسم در روزهای سوم تا پنجم پس از تولد نوزاد، تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت ارایه دهنده خدمات مذکور در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همانند سال های گذشته به صورت کشیک آماده ارایه خدمات غربالگری به هموطنان عزیز در ایام تعطیلات رسمی نوروز می باشند.

لازم به توضیح است که در ایام غیر تعطیل نوروز از جمله روزهای ۴تا ۱۲فروردین، اخذ نمونه در کلیه مراکز نمونه گیری، طبق روال معمول انجام می شود. همچنین جهت سهولت دسترسی مراجعان لیست مراکز غربالگری نوزادان که در ایام تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمات می باشند تهیه و در دسترس عموم قرار گرفته است.

 

فعالیت ۶۲ اکیپ بازرسی برای سلامتی بیشتر در نوروز

بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز به منظور حفظ سلامت جامعه و مسافرین در ایام نوروز ۹۶، در قالب ۶۲اکیپ، به طور ویژه بر اماکن بهداشتی و توزیع مواد غذایی در سطح منطقه تحت پوشش نظارت می کنند.

لذا به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه و آمادگی جهت ارائه خدمات بهداشتی در ایام قبل و بعد از عید نوروز، برنامه سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه سال جاری لغایت ۱۵فروردین ماه ۱۳۹۶با حضور فعال تمامی بازرسین بهداشت محیط از ساعت ۸صبح لغایت ۱۰شب در ساعات اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل اجرا می شود.

رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی افزود: درطول اجرای این برنامه کارشناسان بهداشت محیط در قالب ۶۲اکیپ بازرسی با حضور فعال ۱۸۰بازرس بهداشت محیط در سطح کل منطقه تحت پوشش دانشگاه از ۲۳۸۵۹مرکز حساس تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، ۱۱۳۵۳امکنه عمومی، تفریحی، اقامتی و ورزشی و ۸۸۷امکنه بین راهی بازدید خواهند کرد.

همچنین کلیه مراکز پیشگیری و درمان هاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بصورت ۲۴ساعته در تعطیلات نوروز ۹۶، آماده ارایه خدمات به افراد حیوان گزیده هستند.

برای دریافت لیست مراکز فعال مراکز پیشگیری و درمان هاری به همراه شماره تماس آنها، به لینک زیر مراجعه کنید:

http: //sbmu. ac. ir/index.jsp?siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=۵۱۸&fkeyid=&siteid=62&pageid=۴۵۱۶۷&newsview=۴۳۸۲۴

دکتر رکسانا باطبی رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به لزوم انجام اقدامات درمانی درخصوص کلیه موارد حیوان گزیدگی، از آنجایی که کشور ایران جزء کشورهایی است که بیماری هاری حیوانی بصورت معمول در آنها مشاهده می شود، لذا هر مورد حیوان گزیدگی باید به عنوان هارگزیدگی تلقی شده و بسته به تشخیص کارشناسان، اقدامات مربوطه شامل شستشوی زخم به مدت ۱۵دقیقه، ضدعفونی زخم، تزریق واکسن هاری و درصورت لزوم تزریق سرم ضد هاری جهت افراد آسیب دیده صورت پذیرد.

دکتر باطبی از کلیه هموطنان عزیز درخواست کرد چنانچه به هر دلیل دچار حیوان گزیدگی شدند در اسرع وقت با نزدیک ترین مرکز پیشگیری و درمان هاری به محل سکونت خود، تماس حاصل کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.


٢٠:٢١ - يکشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٤٤٢١٧    /    تعداد نمایش : ٩٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خ حافظ- تقاطع خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  طبقه 6  تلفن : 02166720400
پست الکترونیک: treatment@sbmu.ac.ir
 
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.