سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان:

اولین سمینار با محوریت وقایع ناخواسته درمانی در معاونت درمان تشکیل شد

روابط عمومی معاونت درمان: اولین سمینار آموزشی با محوریت وقایع ناخواسته درمانی به همت مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.

 

سمینار مذکور با حضور بازپرس دادسرای ناحیه 19 تهران، مشاور معاون درمان، استادان و مدیران حوزه درمان دانشگاه،  مسئولین فنی، مدیران و نماینده انجمن مراکز جراحی محدود و سرپایی تابعه دانشگاه و به منظور آشنایی مراکز جراحی محدود و سرپایی با  الزامات و موازین قانونی  و نحوه گزارش دهی وقایع ناخواسته درمانی و تحلیل ریشه ای در راستای  ابلاغ شیوه نامه نظارتی  وقوع وقایع ناخواسته درمانی (NEVER EVENT) تشکیل شد.

 

هدف از برگزاری این سمینار تسهیل  در امر رصد  و ثبت  موارد 28 گانه خطاهای پزشکی در کلیه موسسات  پزشکی،تشخیصی و درمانی اعم از بستری و سرپایی  شامل  بیمارستان، مراکز جراحی محدود، آشنایی با راهکارهای بهینه در پیشگیری از وقوع تخلف، اهمیت رعایت مبانی پزشکی قانونی، رعایت  آیین نامه ها و چک لیست های نظارتی ابلاغی، اهمیت رعایت اصول مستند سازی پزشکی، نقش رعایت استانداردهای ارزش نسبی خدمات پزشکی ابلاغی وزارت متبوع، نقش استانداردهای ایمنی بیمار و کنترل عفونت، اهمیت طرح شیوه نامه نظارتی وقایع ناخواسته درمانی در پیشگیری از رویدادهای مشابه بر اساس بخشنامه ابلاغی، آشنایی با اصول  تحلیل ریشه ای وقایع ناخواسته درمانی، آشنایی با اصول  تحلیل ریشه ای وقایع ناخواسته درمانی، رعایت مسائل اخلاقی و قانونی در مستند سازی پرونده های پزشکی و رعایت اصول اخلاقی در مواجهه با خطاهای پزشکی در مراکز جراحی محدود و سرپایی می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان  در این سمینار از  سامانه گزارش دهی وقایع ناخواسته درمانی  دانشگاهی  که به همکاری مرکز آمار و فناوری دانشگاه طراحی و تدوین  گردید نیز، رونمایی شد.

 

همچنین با اشاره به اجرای ثبت وقایع ناخواسته درمانی بصورت پایلوت در مراکز جراحی محدود و سرپایی، اجرای کامل این فرایند در کلیه مراکز از قبیل بیمارستانهای دولتی –خصوصی و مراکز جراحی محدود و سرپایی تا نیمه خرداد اطلاع رسانی شد.


١٢:٥٧ - شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٣٢٩    /    تعداد نمایش : ١٩٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خ حافظ- تقاطع خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان سابق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  طبقه 6  تلفن : 02166720400
پست الکترونیک: treatment@sbmu.ac.ir
 
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.