يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

بازديد معاون وزیر بهداشت از بيمارستانهاي شهرستان پاکدشت/ دکتر زالی: بیمارستان زعیم پاکدشت به عنوان مرکز نمونه طب کار در کشور تجهیز می شود

معاون درمان وزیر بهداشت به همراه رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از بیمارستان های زعیم پاکدشت و شهدای پاکدشت  و پروژ ه های عمرانی درمانی این شهرستان بازدید کرد.

 

 

معاونت درمان به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، در  این بازدید که به دعوت نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی نحوه خدمت رسانی و مشکلات و کمبودهای بیمارستان های پاکدشت  صبح  روز پنجشنبه ۱۶ مردادماه صورت گرفت،  دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت به همراه دکتر زالی رییس دانشگاه  بخش های مختلف بیمارستان های زعیم پاکدشت و شهدای پاکدشت  را مورد بازدید قرار دادند. 

 

در حاشیه این بازدید در نشستی با حضور دکتر جان بابایی، دکتر زالی، فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ، دکتر یزدی خواه نماینده مردم تهران ری و شمیرانات در مجلس، فرماندار شهرستان، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان؛ درخصوص مشکلات و چالش های بهداشتی و درمانی شهرستان پاکدشت بحث و بررسی صورت گرفت.

 

کل حاکمیت برای مبارزه با کرونا باید به میدان بیاید

در ابتدای این نشست فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: متاسفانه شهرستانهای استان تهران در حوزه بهداشت و درمان مقداری مظلوم واقع شده اند.

وی با ذکر این مطلب که ما خود را شهروند دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی می دانیم و مسئولیت سلامت این منطقه برعهده این دانشگاه است به پیشینه پر افتخار مردم این منطقه در دوران انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر اززحمات مدافعان سلامت گفت: امروز حوزه سلامت به خاطر ویروس منحوس کرونا به شدت تحت فشار است و وظیفه همگی ماست که در این نبرد با کرونا تلاش کنیم .

فرهاد بشیری در ادامه تاکید کرد: امروز باید کل حاکمیت برای مبارزه با کرونا به میدان بیاید. وقتی خرد جمعی مملکت تصمیمی می گیرد باید از آن تابعیت کنیم و همگی پای کار بیاییم تا مشکلات را رفع کنیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی مدافعان سلامت در نبرد با کرونا اظهار داشت: انشاءالله همگی با هم برای رفع مشکلات و چالش های حوزه بهداشت و درمان منطقه تلاش کنیم و شاهد توفیقات روزافزون در این راستا باشیم.

 

بیمارستان های شهرستان پاکدشت باید به صورت مکمل خدمت رسانی کنند

دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان پاکدشت اظهار داشت: هر دو بیمارستان زعیم و شهدای پاکدشت باید به تجهیزات ضروری مجهز باشند اما باید به صورت تکمیلی و مکمل یکدیگر فعالیت و خدمت رسانی کنند.

وی پس از استماع مشکلات و نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان بر ضرورت رفع نیازهای سلامت مردم منطقه تاکید کرد و دستورات لازم درخصوص تامین تجهیزات،  امکانات،  نیروی تخصصی و منابع و اعتبارات مالی را صادر کرد .

 تاکید معاون وزیر بهداشت بر ترسیم نقشه راه برای رفع مشکلات شهرستان پاکدشت

دکتر جان بابایی بر لزوم تشکیل تیمی برای بررسی عملیاتی مسایل و چالش های شهرستان و  ترسیم نقشه راه تاکید کرد و یادآور شد که تیم  مذکور با ارایه مستندات و با توجه به زیرساخت ها و امکانات موجود در دو بیمارستان شهرستان باید مشکلات را مشخص کنند. همچنین مشخص کنند  که رسیدگی به حوادث جاده ای و تروما،  زایمان و مادر و کودک، دیالیز ، درمان بیماری های قلب و عروق، طب کار و سرطان  در کدام مرکز انجام پذیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که با استقرار متخصص طب کار در بیمارستان زعیم، این مرکز می تواند در حوزه پیشگیری ، تشخیص زودرس، درمان و بازتوانی نیروهای کار فعالیت کرده و به یک مرکز نمونه کشوری مبدل شود.

 

شهرستان های اطراف تهران از نظر امکانات بهداشتی و درمانی مغفول واقع شده اند

دکتر زالی رئیس دانشگاه و فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نیز در این نشست ضمن تقدیر از حضور سازنده دکتر جان بابایی خاطرنشان کرد که  ماحصل این سفر حتما بسیار پربرکت خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از زحمات کادر بهداشتی و درمانی در طول این ایام گفت: متاسفانه در طول سالیان متمادی شهرستان های اطراف تهران به خصوص مناطق شرقی از نظر امکانات بهداشتی و درمانی مورد غفلت واقع شده اند که خوشبختانه توسعه این بخش از استان هم اکنون در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

وی سرانه تخت شهرستان پاکدشت را نسبت به جمعیت آن بسیار پایین ذکر کرد که با راه اندازی بیمارستان شهدای پاکدشت بخشی از مشکلات رفع شد اما هنوز کافی نیست.

بیمارستان زعیم  پاکدشت فوکال پوینت خدمات طب کار در کشور شود

دکتر زالی با تاکید بر این که تمامی خدمات مورد نیاز بهداشتی و درمانی مردم شهرستان باید توسط دو بیمارستان تامین شود و مردم نیازی به مراجعه به شهرستان های همجوار نداشته باشند به دو مرکز توصیه کرد که بصورت مکمل و تکمیلی کار کنند .

وی با اشاره به فقدان خدمات طب کار بستری و سرپایی در کشور پیشنهاد کرد که به دلیل حجم بالای حوادث حرفه ای و جمعیت کارگری در این شهرستان, بیمارستان زعیم می تواند به عنوان فوکال پوینت خدمات طب کار در کشور مطرح باشد.

 

بیمارستانهای پاکدشت با نگاهی استانی دیده شوند

فرماندار پاکدشت نیز ضمن اعلام حمایت از کادر درمان و بهداشت و مدافعان سلامت گفت: در شرایط کرونا ما نیز خود راجزئی از کادر درمان شهرستان دانستیم و سعی کردیم با تمام توان از حوزه بهداشت و درمان حمایت کنیم تا به ارایه خدمات با کیفیت بهتر بپردازند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به خدمات رسانی بیمارستانهای پاکدشت به مسافران و نیروهای کار شهرک های صنعتی؛ به این بیمارستانها باید نگاهی استانی شود زیرا خدماتی فراتر از شهرستان را ارایه می دهند و به سایر شهرستانهای همجوار نیز خدمات ارایه می کند.

فرماندار پاکدشت از مهمترین نیازهای شهرستان در بخش درمان و بهداشت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تعداد تخت بیمارستانی متناسب با جمعیت شهرستان اشاره کرد.

وی تقویت تجهیزات مربوط به دیالیز، درمان بیماری های قلب و عروق، استقرار متخصص ، درمان مصدومان تصادفات جاده ای و حوادث کارگری شهرک های صنعتی را از دیگر اولویت های سلامت شهرستان برشمرد.

در ادامه جلسه دکتر زینی وند مدیر شبکه بهداشت و درمان پاکدشت نیز ضمن ارایه گزارشی به بیان چالش ها و مشکلات سلامتی منطقه پرداخت .

وی خاطرنشان کرد که شهرستان پاکدشت با دارا بودن جمعیتی بالغ بر نیم میلیون نفر،  با کمبود سرانه تخت نسبت به جمعیت مواجه است.

مواردی نظیر کمبود تختهای  بیمارستانی، کمبود پایگاه های اورژانس مجهز به امکانات و نیرو، کمبود تخت های دیالیز، تجهیز مراکز جامع خدمات سلامت سرپایی ویژه کرونا برخی از مسایل و نیازهای مطرح شده توسط وی در این گزارش بود.

روسای بیمارستان های زعیم پاکدشت  و شهدای پاکدشت نیز در سخنانی به بیان چالش ها و مشکلات خود پرداختند که کمبود نیروی انسانی وتجهیزات ، پروژه های عمرانی درمانی نیمه کاره، توسعه تخت های ICU بیمارستان شهدای پاکدشت، دستگاه های دیالیز و پلاسما، دستگاه لاپاروسکوپ، آمبولانس برخی از این موارد مطر ح شده بود.

تامین فوری تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های پاکدشت /  طرح توسعه ICU بیمارستان شهدای پاکدشت اجرا می شود

در خاتمه این نشست با دستور دکتر جان بابایی و حمایت دکتر زالی مقرر شد امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستانهای پاکدشت به صورت فوری تا هفته آینده در اختیار این مراکز قرار گیرد و همچنین پس از بازدید از طرح توسعه ICU بیمارستان شهدای پاکدشت مقرر شد که به زودی تخت های  ICU در این بیمارستان اضافه شود.

 


١٠:٣٥ - جمعه ١٧ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٥١٢٨    /    تعداد نمایش : ١٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.