يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

استقبال کارکنان ستادی حوزه درمان و بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی در پویش نذر خون

برنامه اهداء خون به منظور ترویج پویش نذر سلامتی و به عنوان یک عمل انسان دوستانه و کمک به بیماران نیازمند به خون در شرایط اپیدمی بیماری کووید 19 با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سازمان انتقال خون برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیبرنامه اهداء خون با استقرار مرکز سیار خونگیری در ساختمان حافظ ( ساختمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکیسابق ) انجام شد، که با استقبال همکاران حوزه درمان و بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در شهر تهران برگزار شد.

 

دکتر سیدهادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور در جمع تیم خونگیری سازمان انتقال خون ضمن خیرمقدم و تقدیر از تلاش ایشان، از همکاری سازمان انتقال خون برای دریافت خون و تولید فراورده های خونی و تعامل مناسب این سازمان با مراکز درمانی تقدیر و تشکر کرد.

 

معاون درمان دانشگاه با اشاره به شیوع بیماری کرونا و نیاز بیشتر بیماران کرونایی به خون و فراورده های خونی، پویش نذر سلامتی از سوی ستاد کرونای استان تهران و پویش نذر خون از سوی سازمان انتقال خون را یک اقدام مثبت عنوان کرد و ضمن اهداء خون، خواستار حمایت اقشار مردم از پویش های سلامتی در شرایط اپیدمی امروز شد.

 

دکتر سیدمحمدرضا یثربی معاون اجرایی و رئیس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان نیز در گفتگویی با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشکر از اطلاع رسانی و برگزاری این برنامه توسط روابط عمومی این معاونت، گفت: اهداء خون همیشه بعنوان یک عمل انسانی و ضامن نجات بیماران در طول سالیان مطرح بوده است؛ و امروز و در شرایط اپیدمی بیماری کووید 19 میتوان با اهدای پلاسمای خون توسط بیماران بهبود یافته از این بیماری به سایر هموطنان یاری رساند.

 

دکتر یثربی با اشاره به کاهش ذخائر خونی بدلیل شیوع بیماری کووید 19، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از خدمات درمانی نیازمند خون و فرآورده های خونی است. به همین دلیل افراد واجد شرایط اهدا خون نباید این رسم و فرهنگ خوب که نشات گرفته از فرهنگ دینی و ملی ماست، فراموش کنند.

 

دکتر مجید مسلمی معاون اهداء کنندگان سازمان انتقال خون استان تهران نیز با حضور در ساختمان حافظ و تشکر از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در برگزاری این برنامه خیرخواهانه، از حضور و استقبال کارکنان ستادی حوزه بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی بعنوان متولیان حوزه سلامت تشکر و قدردانی کرد.

 

دکتر مسلمی با اشاره به نذر خون عده یی از هموطنان در ماه های محرم و صفر، یادآور شد: با شیوع بیماری کووید 19 سازمان انتقال خون با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، بستر اهداء خون را مثل گذشته فراهم کرده است، به همین دلیل مردم عزیز می توانند بدون هیچ مشکلی نذر خود را ادا کنند.

 

گفتنی است برنامه اهداء خون توسط اداره امور ازمایشگاه های معاونت درمان و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری سازمان انتقال خون در روز چهارشنبه 12 شهریور ماه برگزار شد.

 

عکس های بیشتر را از اینجا مشاهده کنید.


١٢:٤١ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٠٤٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.