يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت درمان علوم پزشکی شهید بهشتی:

آزمایشگاه های خصوصی واجد شرایط برای تشخیص زودهنگام بیماری کرونا وراد میدان می شوند

دکتر سیدمحمدرضا یثربی رئیس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان در گفتگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، از حضور آزمایشگاه های خصوصی واجد شرایط در تشخیص زودهنگام بیماری کرونا خبر داد.

 

دکتر یثربی در حاشیه جلسه یی که با حضور مسئولین فنی آزمایشگاه ها و بیمارستان های خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، خاطرنشان کرد: با آغاز شیوع بیماری کرونا و اهمیت زمان و کیفیت تشخیص بیماری، طبق دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونت درمان بنابر درخواست و نظارت های صورت گرفته، آزمایشگاه هایی که شرایط و استانداردهای لازم را داشتند، شناسایی کرد. تا در صورت نیاز بعنوان بازوی کمکی در کنار مراکز درمانی دولتی به بیماران خدمت رسانی کنند.

 

وی با اشاره به جمعیت 6 میلیونی تحت پوشش دانشگاه، افزود: دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت توان انجام 100 تست را بعنوان یک معیار تعیین کرده است. و در حال حاضر بخش دولتی ظرفیت انجام این تعداد تست را ندارد. به همین دلیل لزوم بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی یک اولویت و راهکار مناسب است.

 

رئیس اداره امور آزمایشگاه ها اظهار داشت: این اداره پس از انجام اقدامات لازم  در نشستی که با مسئولین فنی آزمایشگاه ها و بیمارستان های خصوصی واجد شرایط و متقاضی همکاری تشکیل شد، هماهنگی های لازم برای خدمت رسانی مناسب صورت گرفت.

 

شایان ذکر است، در جلسه دیگری که روز شنبه 17 اسفندماه تشکیل شد. با حضور مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت و روسا و نمایندگان مراکز تحقیقاتی گوارشی و کبد، جامع ژنتیک، عفونی اطفال، پیرامون نحوه استفاده از ظرفیت های بخش دولتی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

همچنین در این نشست، مرکز تحقیقات عفونی اطفال واقع در بیمارستان کودکان مفید نسبت به ارائه خدمات تخصصی اعلام آمادگی کرد، و مقرر شد مراکز درمانی دیگر از نظر علمی و تجهیزاتی با این مرکز همکاری کنند.


١٣:٤٧ - چهارشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٧٦٣    /    تعداد نمایش : ٤١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.