دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با اعلام نتایج اولیه و کلی ارزیابی های اعتباربخشی دور چهارم بیمارستانی :

بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در صدر کاندیداهای درجه عالی و برتر اعتباربخشی

اعتباربخشی به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین روش های ارزیابی نظام مند مراکز ارائه خدمات سلامت، زمینه پیوند مدیریت ارشد با ارائه خدمات پزشکی با کیفیت و ایمن را به شیوه ای علمی فراهم می آورد. که برای دستیابی به این اهداف متعالی، از استانداردهای مدون، انجام ارزیابی صحیح و دقیق و استفاده از ارزیابان حرفه ای و دارای دانش و تجربه کافی بهره می گیرد.

 

فرامرز بهادرخان رئیس اداره اعتباربخشی در گفتگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت: در ارزیابی دور چهارم اعتباربخشی، 19 محور به عنوان مولفه های اصلی تعیین شده است، که مشتمل بر 110 استاندارد و 514 سنجه می باشد. و ایندوره ارزیابی ها با تاکید بیشتر بر نتایج و پیامدهای اجرای استانداردها انجام گرفت.

 

وی با اشاره به گستردگی موضوعات و استانداردهای اعتباربخشی، گفت: برای پیاده سازی استانداردهای دور چهارم به نحو مطلوب یقینا اولین قدم آگاهی کامل صاحبان فرایند در بیمارستان ها هستند، به همین دلیل سمینار، کارگاه و وبینارهای آموزشی متعددی توسط اداره اعتباربخشی معاونت درمان برگزار شد.

 

رئیس اداره اعتباربخشی درخصوص زمان و نحوه اجرای دور چهارم اعتباربخشی، اظهار داشت: ارزیابی اعتباربخشی دور چهارم بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه با حضور ارزیابان حرفه ای دانشگاهی و وزارتی در قالب ارزیاب ارشد، ارزیاب مدیریتی، ارزیاب بالینی و ارزیاب بهداشتی از دی ماه 1398 آغاز شد. ولی به علت شیوع پاندمی کرونا در کشور برنامه ارزیابی ها در اسفند 98 متوقف شد. و مجددا از دی ماه 99 ارزیابی ها ادامه یافت و در پایان خرداد ماه 1400 به پایان رسید.

 

وی با بیان اینکه در اعتباربخشی کشوری سال 1400، بیمارستان های تابعه دانشگاه، 5 کاندید برای کسب درجه عالی و برتر دارند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از نظر جمعیت، محدوده جغرافیایی و بیمارستان های تحت پوشش در صدر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار دارد. و از 69 بیمارستان تحت پوشش، 5 بیمارستان کاندید کسب درجه عالی و برتر اعتباربخشی هستند، و در این فرصت از تلاش های کلیه فعالان ستادی و عملیاتی حوزه درمان دانشگاه تشکر و قدردانی می کنم.

 

رئیس اداره اعتباربخشی افزود: در مجموع با ارزیابی 69 مرکز تحت پوشش این دانشگاه تعداد 63 مرکز موفق به کسب درجه یکاعتباربخشی شده اند. که از این تعداد 5 بیمارستان کاندید برتر هستند.

 

وی درخصوص ارزش گواهینامه های اعتباربخشی، خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی اعتباربخشی، درجه بیمارستان ها تعیین و گواهینامه اعتباربخشی دور چهارم به سازمان های بیمه گر در اختیار بیمارستان ها صادر می شود. در یک کلام گواهینامه اعتباربخشی، گویای تلاش مرکز درمانی در راستای اهداف عالی سلامت و ایمنی بیمار و متعاقب آن رضایتمندی بالای شهروندان از ارائه خدمات به ایشان است.

 

رئیس اداره اعتباربخشی در خاتمه یادآور شد: با لحاظ استانداردهای ایمنی بیمار و بهبودکیفیت ارائه خدمات سلامت در استانداردهای دور چهارم امیدواریم با توجه به موفقیت اکثر بیمارستان ها در کسب درجه اعتباربخشی قابل قبول در راستای رسیدن به اهداف نهایی اعتباربخشی ( مدیریت و هبری بهینه منابع، ارائه مراقبت و درمان ایمن، بموقع و اثربخش و نهادینه سازی اخلاق بالینی و رعایت حقوق گیرندگان خدمت و بیمار محوری ) گام های موثری برداریم.


٠٩:٣٣ - سه شنبه ٢٢ تير ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٦٢٩٦    /    تعداد نمایش : ١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانیشهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، ساحتمان حافظ ( وزارت بهداشت سابق )، طبقه ششم

تلفن : 66761059- 021
پست الکترونیک:  treatment@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.