سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با اعلام نتایج نهایی ارزیابی های اعتباربخشی دور چهارم بیمارستان های کشور:

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در صدر رتبه های اعتباربخشی عالی و برتر کشور

اعتباربخشی به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین روش های ارزیابی نظام مند مراکز ارائه خدمات سلامت زمینه پیوند مدیریت ارشد با ارائه خدمات پزشکی با کیفیت و ایمن را به شیوه ای علمی فراهم می آورد، که برای دستیابی به این اهداف متعالی از استانداردهای مدون، انجام ارزیابی صحیح و دقیق و استفاده از ارزیابان حرفه ای و دارای دانش و تجربه کافی بهره می گیرد.

 

فرامرز بهادرخان رئیس اداره اعتباربخشی بیمارستان ها در گفتگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: در ارزیابی اعتباربخشی دور چهارم بیمارستان های کشور، بیشترین تعداد بیمارستان هایی که موفق به کسب درجه اعتباربخشی عالی و برتر در کشور شدند نصیب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.

 

رئیس اداره اعتباربخشی بیمارستان ها، اظهار داشت: در ارزیابی های اعتباربخشی دور چهارم استانداردهای ویرایش چهارم اعتباربخشی مشتمل بر 19 محور ، 110 استاندارد و 514 سنجه مورد ارزیابی قرار گرفت که در این دوره تاکید بیشتر بر نتایج و پیامدهای اجرایی این استانداردها قرار گرفت.

 

وی با اشاره به گستردگی موضوعات و استانداردهای اعتباربخشی، بیان کرد : برای پیاده سازی استانداردهای دور چهارم به نحو مطلوب یقینا اولین قدم آگاهی کامل صاحبان فرایند در بیمارستان ها هستند، به همین دلیل سمینار، کارگاه  و وبینارهای آموزشی متعددی توسط اداره اعتباربخشی معاونت درمان برگزار شد.

 

رئیس اداره اعتباربخشی معاونت درمان در خصوص زمان و نحوه اجرای اعتباربخشی دور چهارم اظهار داشت : این دوره تفاوت های خاصی با دوره های قبلی به علت شیوع پاندمی کرونا  داشت.به طوریکه ارزیابی ها از دیماه 98 شروع و پس از یک ماه متوقف و سپس از دی ماه 99 مجددا شروع و شهریور 1400 به پایان رسید و از حیث زمانی با ایجاد وقفه الزامی بیشترین زمان را به خود اختصاص داد.

 

همچنین یادآور شد: مشکلات عدیده و رعایت پروتکل های بهداشتی شرایط ارزیابی را تحت الشعاع خود قرار داده بود اما به لطف الهی و تلاش مدیران و کارکنان بیمارستان های تحت پوشش و همچنین مدیران و کارشناسان ستادی وزارت بهداشت و معاونت درمان این فرایند به اتمام رسید و نتایج در خور توجه و شایسته ای نصیب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گردید که جای تقدیر و تشکر و باعث افتخار خانواده دانشگاه است.

 

رئیس اداره اعتباربخشی معاونت درمان اعلام کرد: پس از اعلام نتایج نهایی تعداد 4 بیمارستان شهید چمران، خاتم الانبیاء (ص)، بقیه الله الاعظم(عج)، و چشم پزشکی نور  موفق به کسب درجه اعتباربخشی عالیدر بین 8 بیمارستان عالی کشور شدند؛ و تعداد 5 بیمارستان 15 خردادتهران، مهدیه، ولیعصرناجا، فجر و چشم پزشکی بینانیز موفق به کسب درجه اعتباربخشی برتردر بین 30 بیمارستان برتر کشور شدند.

 

وی افزود: در نهایت از بین 70 بیمارستان تحت پوشش که در دور چهارم توسط ارزیابان منتخب کشوری، وزارتی و دانشگاهی مورد ارزیابی قرار گرفتند، علاوه بر 9 مرکز عالی و برتر، تعداد 54 بیمارستان موفق به کسب درجه یک اعتباربخشی شدند که در این شرایط سخت پاندمی اخذ درجه یک اعتباربخشی نیز بسیار حائز اهمیت است.

 

بهادرخان با اشاره به تلاش و مسئولیت پذیری تمامی دست اندرکاران اعتباربخشی دانشگاه و بیمارستان های تحت پوشش، خاطرنشان کرد: علاوه بر کسب نتایج افتخارآمیز در دانشگاه آنچه حائز اهمیت است، نهادینه سازی و ایجاد فرهنگ شغلی در راستای اهداف اصلی اعتباربخشی، شامل: مدیریت و رهبری بهینه منابع، ارائه مراقبت و درمان ایمن به موقع و اثربخش و همچنین اخلاق بالینی و رعایت حقوق گیرندگان خدمت است.

 

وی هدف از پیاده سازی استانداردهای اعتباربخشی در مراکز  را ارتقاء ایمنی بیمار و بهبود کیفیت خدماتو همانا نتیجه نهایی یعنی افزایش سطح رضایت مندی بیماران و مراجعینعنوان کرد.

 

رئیس اداره اعتباربخشی در خاتمه از تمامی روسا، مدیران، مسئولین بهبود کیفیت و کارکنان بیمارستان ها و ستادی دانشگاه و معاونت درمان و وزارت بهداشت که در اجرای مناسب و اثربخش دور چهارم اعتباربخشی در شرایط بحرانی پاندمی کرونا تلاش کردند، تشکر و قدردانی کرد.


١٠:٣٣ - شنبه ٣ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٨٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانیشهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، ساحتمان حافظ ( وزارت بهداشت سابق )، طبقه ششم

تلفن : 66761059- 021
پست الکترونیک:  treatment@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.