سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠ - 

1 2 3
 
به پورتال معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوش آمدید
 
منو اصلی
نظرسنجی
کدام بخش از اطلاعات پورتال را مثبت ارزیابی می کنید؟

روابط عمومی
اطلاع رسانی خبری
خدمات الکترونیکی
به روز رسانی اطلاعات

صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه توجیهی دستورالعمل حمایت اقتصادی از بیماران نیازمند مطرح شد:

افزایش قدرت مددکاران اجتماعی در بیمارستان ها با ابلاغ بخشنامه جدید

اداره مددکاری اجتماعی معاونت درمان جلسه توجیهی دستورالعمل حمایت اقتصادی از بیماران نیازمند و چگونگی اجرای فرم های مددکاری اجتماعی در HISبیمارستانی در مراکز درمانی را برگزار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهره سادات میرباقری سرپرست محترم اداره مددکاری اجتماعی با اشاره به وظیفه حمایت اجتماعی و روانی بیماران نیازمند توسط مددکاران اجتماعی، حمایت اقتصادی درون سازمانی و برون سازمانی به بیماران و خانواده ایشان را از دیگر وظایف مددکاران بیمارستانی عنوان کرد.

 

وی با تاکید بر اهمیت ارزیابی، تشخیص حرفه ای و اجرای دستور العمل های ابلاغی وزارت بهداشت و اهمیت رشته مددکاری در مراکز درمانی، خاطرنشان کرد: انجام صحیح وظایف مددکاری یقینا منجر به خودکفایی، قادرسازی و کاهش احتمال بازگشت مجدد بیمار به بیمارستان می شود.

 

سرپرست مددکاری با اشاره به اجرای فرم های ابلاغی تریاژ و مدیریت مورد مددکاری اجتماعی در بیمارستان شهید مدرس به عنوان پایلوت این برنامه، پیرامون طبقات اصلی کدهای اختصاری گروه های هدف (کودک آزاری، سوء رفتار با خشونت، اختلالات سایکوتیک مشکل سرپرستی خانواده، نابسامانی خانواده، شرایط بحرانی مدارک هویتی و بیمه، سایر گروه های پرخطر و بیماری های حاد و مزمن مطالبی را بیان کرد.

 

وی در خاتمه مطالب عنوان شده، در خصوص موارد دارای ابهام و استعلامات صورت گرفته از مدیریت فن آوری دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

 

سپس دکتر ثریا سیار نماینده وزارت بهداشت با تاکید بر حساسیت مسائل اجتماعی و اهمیت نقش مددکاران اجتماعی در مراکز درمانی، خاطر نشان کرد: در بخشنامه جدید با ارائه نظر و گزارش کارشناس مددکار اجتماعی بیمارستان، سقف حمایت های اقتصادی به نیازمندان تا  30% وابسته به نظر ایشان است.

 

 وی در خاتمه در خصوص چالش های موجود در اجرای دستور العلمل در دانشگاه های علوم پزشکی و ابهامات مربوط به حمایت پرسنل، اتباع خارجی و نحوه گزارش گیری خدمات مددکاری اجتماعی از سامانه HISبیمارستانی توضیحاتی را ارائه کرد.


١٤:٢٥ - چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٨٣٥٣    /    تعداد نمایش : ١٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانیشهید بهشــتی
آدرس : تهران - تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، ساحتمان حافظ ( وزارت بهداشت سابق )، طبقه ششم

تلفن : 66761059- 021
پست الکترونیک:  treatment@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.