×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/12/22 - 08:05
  • بازدید : 231
  • تعداد بازدیدکننده : 205
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با نزدیک شدن به مراسم باستانی چهارشنبه سوری :

آماده باش کامل مراکز درمانی تابعه برای ارائه خدمت در مراسم چهارشنبه آخر سال

با نزدیک شدن به مراسم باستانی چهارشنبه آخر سال آماده باش به کلیه مراکز درمانی تابعه دانشگاه جهت ارائه خدمت به مصدومین احتمالی

از لحاظ ارائه خدمات درمانی و رسیدگی فوری به آسیب دیدگان چهارشنبه سوری، هیچ مشکلی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ ها وجود ندارد و تمامی تجهیزات لازم در این زمینه تهیه و فراهم شده و آمادگی لازم وجود دارد

مراسم باستانی چهارشنبه سوری

با نزدیک شدن به مراسم باستانی چهارشنبه آخر سال به کلیه مراکز درمانی تابعه دانشگاه جهت ارائه خدمت به مصدومین احتمالی اعلام آماده باش شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر امیر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، با توجه به مراسم چهارشنبه آخر سال و احتمال بروز حادثه برای هموطنان، معاونت درمان دانشگاه همانند سال‌های گذشته از آماده باش کامل مراکز درمانی تابعه دانشگاه خبر داد.

 

وی اظهار داشت: مدیریت و هماهنگی‌ از جمله اطلاع رسانی همگانی و اقدامات لازم در خصوص افزایش تعداد کادر درمانی، تجهیز بخش اورژانس بیمارستان‌ ها، کاهش اعزام از شهرستان‌ ها، توزیع مناسب مصدومین و… با هدف کاهش آسیب مصدومین و   ارائه خدمات مناسب درمانی صورت گرفته است.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی معاونت درمان، خاطرنشان کرد: از لحاظ ارائه خدمات درمانی و رسیدگی فوری به آسیب دیدگان چهارشنبه سوری، هیچ مشکلی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ ها وجود ندارد و تمامی تجهیزات لازم در این زمینه تهیه و فراهم شده و آمادگی لازم وجود دارد.

 

وی یادآور شد: در سال گذشته ۳۸۶ مصدوم به مراکز درمانی تابعه دانشگاه مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند، که از این تعداد ۱۸۲ مصدوم خدمات بستری و ۲۰۴ نفر نیز بصورت سرپایی درمان و مرخص شدند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، افزود: در سال گذشته با وجود افزایش ۱۵ درصدی تعداد حادثه دیدگان نسبت به سال ۱۳۹۹، خوشبختانه مورد فوتی در مراکز درمانی گزارش نشد.

 

دکتر امیر هاشمی در خاتمه با اشاره به اینکه چهارشنبه سوری یک جشن بهاری سنتی ایرانی است که پیش از رسیدن نوروز برگزار می‌ شود، از خانواده‌ها بویژه جوانان عزیز هموطن خواست برای پیشگیری از بروز حادثه و آغاز سالی همراه با تندرستی از اقدامات حادثه خیز جلوگیری کنند.

  • گروه خبری : عمومی در حوزه درمان
  • گروه خبری : 124471
کلمات کلیدی

تصاویر

مراسم باستانی چهارشنبه سوری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست