×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/12/24 - 10:10
  • بازدید : 362
  • تعداد بازدیدکننده : 343
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با اعلام گزارش مرکز مدیریت حوادث در چهارشنبه آخر سال:

چهارشنبه آخر سال بیش از 290 نفر مصدوم به همراه داشت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی از خدمت رسانی بیمارستان های تابعه به 292 مصدوم مراسم چهارشنبه سوری آخرسال خبر داد

با وجود هشدارهای زیاد از طریق رسانه ها و اطلاع رسانی های محیطی که از طریق سازمان های مرتبط انجام می شود، امسال نسبت به سال گذشته نزدیک به 18 درصد افزایش مصدوم داشته ایم

گزارش مرکز مدیریت حوادث در چهارشنبه آخر سال

دکتر امیر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه از خدمت رسانی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه به ۲۹۲ مصدوم مراسم چهارشنبه سوری آخرسال خبر داد.

 

دکتر هاشمی در گفتگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیاظهار داشت: از ۲۹۲ مصدوم مراجعه کننده به بیمارستان‌های تابعه تعداد  232 نفر آقا و ۶۰ نفر خانم هستند، که از این تعداد ۷۶   نفر بستری و  216 نفر با استفاده از خدمات سرپایی درمان شدند.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۱ درصد مصدومین افرد ۱۰ تا ۳۰ سال بوده اند، افزود: از تعداد ۲۹۲ نفر، ۲۸ نفر از این تعداد زیر ۱۰ سال، ۱۲۰ نفر ۱۰ تا ۳۰ سال و ۳۳ نفر از افراد آسیب دیده بالای ۵۰ سال بوده اند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی یادآور شد: با وجود هشدارهای زیاد از طریق رسانه‌ها و اطلاع رسانی‌های محیطی که از طریق سازمان‌های مرتبط انجام می‌شود، امسال نسبت به سال گذشته افزایش مصدوم داشته ایم.

 

دکتر امیر هاشمی اظهار داشت: در حوزه استحفاظی تحت پوشش این دانشگاه امسال در حوادث چهارشنبه آخر سال، 6 مورد قطع عضو، ۸۶ مورد بر اثر ترومای چشم و الباقی بر اثر سوختگی و اندام و تنه مراجعه و از خدمات تخصصی بیمارستان‌ها بهره مند شده اند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، خاطر نشان کرد: در شب چهارشنبه آخر متاسفانه یک نفر بر اثر شدت جراحات فوت شد. و با توجه به حادثه روز ۱۴ اسفند که در خیابان مازندران شهر تهران پیش آمد و منجر به فوت ۴ نفر از هموطنان مان شد، تعداد موارد فوتی در محدوده دانشگاه به ۵ نفر رسید.

 

دکتر هاشمی با اشاره به نزدیک شدن به آخر سال و افزایش سفرهای نوروزی از مردم خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و اصول پیشگیری از حوادث رانندگی و جاده ای، از بروز اتفاق‌ها و حوادث جلوگیری کنند، تا عیدی همراه با شادی و تندرستی در پیش داشته باشند.

 

وی در خاتمه ضمن تبریک سال جدید و آرزوی سالی سرشار از تندرستی و شادکامی، با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، از زحمات شبانه روزی کادر درمانی، بویژه زحمات بی‌شائبه کادر درمانی بیمارستان‌های تابعه در شب مذکور، تشکر و قددرانی کرد.

  • گروه خبری : عمومی در حوزه درمان
  • گروه خبری : 124559
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست