×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1403/04/17 - 09:11
  • بازدید : 40
  • تعداد بازدیدکننده : 37
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هشتاد و هشتمین کمیته دانشگاهی مرگ مادر

هشتاد و هشتمین کمیته دانشگاهی بررسی مرگ مادر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

کمیته دانشگاهی مرگ مادر

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کمیته دانشگاهی مرگ مادر باردار و پیشگیری از وقوع رخدادهای مشابه در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف ارزیابی کیفیت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی، شناخت عوامل موثر در مرگ و میر مادران به منظور طراحی و اجرای مداخلات مناسب و ارتقای شاخص سلامت مادران برگزار شد.

 

پس از بررسی سناریوی مرگ مادر باردار و مستندات مربوطه در رابطه با مشکلات موجود در روند تشخیص و درمان، تعیین عوامل خطر مرتبط با مرگ و شناسایی عوامل قابل اجتناب، اساتید حاضر در جلسه ضمن بیان نقطه نظرات خود، پیرامون علل زمینه ساز وقوع عارضه، تعیین عوامل خطر مرتبط با مرگ مادر و رویکردهای تشخیصی و درمانی در پرونده مورد مذکور به بحث و تبادل نظر پرداختند.


در این نشست ضمن جمع بندی مباحث، مصوباتی در خصوص طراحی و اجرای مداخلات مناسب به منظور پیشگیری از وقوع مرگ‌های قابل اجتناب، مشابه و بهبود نظام ارائه خدمات به مادران باردار تنظیم و مقرر شد مصوبات جلسه در اسرع وقت برای اجرا به همه سطوح محیطی مرتبط ارسال شود.

 

گفتنی است کمیته فوق در راستای اجرای بهینه نظام کشوری مراقبت مرگ مادری، در روز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در سالن جلسات معاونت درمان برگزار شد.

این کمیته با حضور مدیریت نظارت و اعتبار بخشی، مدیریت پرستاری، سرپرست اداره مامایی، نماینده معاونت آموزشی و معاونت بهداشتی، اساتید و اعضای هیئت علمی گروه‌های مختلف تخصصی از قبیل زنان، بیهوشی، قلب، عفونی، روماتولوژی، نفرولوژی، پزشکی قانونی، مامایی و دیگر اعضای کمیته دانشگاهی مرگ مادر برگزار شد.

  • گروه خبری : عمومی در حوزه درمان
  • گروه خبری : 144217
کلمات کلیدی
متن استاتیک شماره 39 موجود نیست