×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/01/19 - 09:20
  • بازدید : 3755
  • تعداد بازدیدکننده : 3523
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
جامع‌ترین ‌و بروزترین خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری :

آشنایی با مراکز درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

مراکز تخصصی درمان ناباروری متعددی، جامع‌ترین ‌و بروزترین خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری را به مراجعان ارایه می‌ دهند

ناباروری، به معنای عدم موفقیت زوجین در بارداری، علی رغم رابطه جنسی محافظت نشده و به مدت یک سال است. ناباروری می تواند از طرف هر دو زوج و یا ترکیبی از فاکتورهایی باشد که مانع بارداری می شوند. خوشبختانه درمان‌های ایمن و موثری جهت بهبود وضعیت بارداری وجود دارد

آشنایی با مراکز درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

ناباروری، به معنای عدم موفقیت زوجین در بارداری، علی رغم رابطه جنسی محافظت نشده و به مدت یک سال است. ناباروری می تواند از طرف هر دو زوج و یا ترکیبی از فاکتورهایی باشد که مانع بارداری می شوند. خوشبختانه درمان‌های ایمن و موثری جهت بهبود وضعیت بارداری وجود دارد.

 

معاونت درمان به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این دانشگاه مراکز تخصصی درمان ناباروری متعددی فعالیت می‌کنند که جامع‌ترین ‌و بروزترین خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری را به مراجعان ارایه می‌دهند.

 

با خدمات باروری مرکز پزشکی مهدیه آشنا شوید

 

 

رییس مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مهدیه ضمن معرفی خدمات بخش نازایی مرکز گفت: بخش فوق تخصصی ناباروری بیمارستان مهدیه با هدف ارایه خدمات باروری در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند و خدمات تخصصی و فوق تخصصی باروری را با بالاترین کیفیت و پایین ترین تعرفه‌ها به مراجعان ارایه می دهد.

 

به گفته دکتر شهرزاد زاده ‌مدرس از ابتدای مراجعه بیمار به بخش فوق تخصصی ناباروی بیمارستان مهدیه، ویزیت‌های تخصصی زوجین توسط فلوشیپ‌های ناباروری و متخصصین ارولوژی ناباروری مردان به منظور تشخیص علت ناباروری و ارایه درمان لازم انجام می شود.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه یادآور شد که پیشرفته‌ترین درمان‌‌های فوق تخصصی ناباروری در بالاترین سطح خدمت رسانی(سطح 3) در این مرکز ارایه می‌شود و با توجه به شرایط، مدت زمان بیماری، باروری، سن و علت ناباروری درمان‌ها ممکن است متفاوت باشد.

 

دکتر زاده‌‌‌مدرس با اشاره به ارایه درمان از ساده‌ترین  تا پیچیده‌ترین روش‌ها در این بخش گفت: در مواردی حتی با تغییر سبک زندگی و یا رژیم‌های غذایی در زوجین  ناباروری برطرف می‌شود.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه، اختلال در عملکرد تخمک‌ها را از اصلی‌ترین دلایل ناباروری در زنان برشمرد و انجام مداخلات درمانی، دارو درمانی زوجین، رفع مشکلات تخمک‌گذاری، جراحی(مثل عمل جراحی واریکوسل)، روش‌های تحریک تخمک گذاری،  ذخیره‌سازی تخمک و جنین را برخی از درمان‌های ناباروری در این مرکز ذکر کرد.

 

وی درمان سقط های مکرر، روشIUI ، درمان چسبندگی‌‌های لگنی ، بسته بودن لوله‌ها و آندومتریوزهای پیشرفته،  درمان اختلالات ناباروری مربوط به مردان نظیر اسپرم گیری و شست‌و شوی اسپرم و انجام مداخلات با هدف اصلاح حرکت اسپرم را از دیگر روش‌های درمان ناباروری در این مرکز برشمرد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: مراجعان به بیمارستان مهدیه تا مراحل پایانی زایمان خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این مرکز ارایه می شود وهمچنین کنترل حاملگی‌های پیچیده زیر نظر متخصصان انجام می‌شود.

 

وی یادآور شد: تمام مراجعان به بیمارستان مهدیه می توانند خدمات تخصصی و فوق تخصصی باروری را با بالاترین کیفیت و پایین ترین تعرفه‌ها دریافت کنند.

 

دکتر زاده‌مدرس افزود: خدمات درمان ناباروری شامل خدمات معاینه، تشخیصی، درمان، جراحی‌های میکرواینجکشن توسط آزمایشگاه جنین شناسی، انتقال جنین فریز شده، IVF، IUI بر اساس پوشش بیمه و یا در قالب تعرفه‌های دولتی ارایه می‌شود.

 

با خدمات کلینیک ناباروری بیمارستان شهید مفتح ورامین آشنا شوید

 

 

کلینیک ناباروری بیمارستان شهید مفتح ورامین خدمات سطح 2 درمان ناباروری را ارایه می دهد.

 

حمیده ترکیان مسئول بلوک زایمان بیمارستان شهید مفتح ورامین ضمن بیان این مطلب گفت: در این کلینیک اقدامات اولیه نظیر مشاوره و ویزیت زوجین نابارور توسط پزشک و ماما انجام می گیرد و در صورت لزوم خدمات سطح 2 ناباروری ارایه می‌شود.

 

به گفته وی اگر مراجعان به خدمات سطح سه و پیشرفته‌تر نیاز داشته باشند به بیمارستان مهدیه ارجاع داده می‌شوند.

 

ترکیان خاطرنشان کرد که کلینیک‌های پریناتولوژی، مامایی، زنان، آموزش شیردهی در دوران بارداری و پس از زایمان و کلاس‌های آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک و آموزش ورزش‌های ویژه نیز در این مرکز فعالیت دارند.

 

مسئول بلوک زایمان بیمارستان با اشاره به انجام بیش  1300 زایمان در سال در این مرکز یادآور شد:  19 ماما و هشت متخصص زنان و پزشک مجرب در این مرکز به ارایه خدمات با کیفیت می پردازند و تعرفه ارایه خدمات در کلینیک ناباروری این مرکز به صورت دولتی است .

 

کارشناس امور اجرایی بیمارستان نیز خدمات ارایه شده در کلینیک ناباروری بیمارستان شهید مفتح ورامین را شامل ویزیت، آزمایشهای پاراکلینیکی، سونوگرافی، هیستروسالپنگوگرافی و سمن انالیز برشمرد.

 

وی با اشاره به مراجعه ماهانه 15 تا 20 زوج نابارور به این مرکز گفت: وجود این مرکز منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش دسترسی و  کوتاه شدن مسیر درمان برای ساکنان این منطقه شده است.

 

ارایه خدمات پیشرفته درمان‌ ناباروری با تعرفه دولتی در بیمارستان طالقانی 

 

 

کلینیک درمان ناباروری و  IVF  بیمارستان آیت‌الله طالقانی یکی از مجهزترین و بروزترین مراکز درمان و تشخیص ناباروی است که خدمات تشخیصی، درمانی و جراحی را با تعرفه دولتی ارایه می‌دهد.

 

دکتر ساغرصالح‌پور جراح زنان و زایمان دانشگاه با اشاره به خدمات درمان ناباروری این بیمارستان خاطرنشان کرد کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی زنان و مردان، کلینیک‌ درمان تخمدان پلی‌کیستیک، شکست مکرر لانه گزینی، سقط مکرر، کلینیک ذخیره‌سازی و حفظ باروری، مرکز درمان ایندومتریوز و متخصصان درمان و پیگیری نازایی و باروری کمک می‌کنند در این مرکز فعالیت دارد.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به فعالیت آزمایشگاه جنین شناسی و آنالیزاسپرم پیشرفته تشخیصی در این مرکز یادآور شد: تمام خدمات باروری و درمان نازایی در این مرکز تحت پوشش تمامی بیمه‌های پایه و با تعرفه‌های دولتی انجام می‌شود.

 

به گفته وی فوق تخصصان ناباروری،  متخصصان جنین شناسP.hD ، اورولوژی مردان،  طب ورزشی، تغذیه و غدد، ژنتیک در این مرکز به ارایه  خدمات تخصصی و فوق تخصصی می‌پردازند.

 

دکتر صالح پور افزود: تمام اعمال جراحی IVF، جراحی مربوط به مردان و لاپاراسکوپی و سایر درمان‌های پیشرفته در این مرکز انجام می‌شود و علاوه بر کلینیک‌های سرپایی ناباروری، کلینیک‌ کف لگن، کلینیک فوق تخصصی طب مادر و جنین و فوق تخصصی آنکولوژی نیز فعالیت دارند.

 

به گفته وی حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان قبل ازانجام درمان‌های شیمی درمانی از دیگر خدماتی است که در این مرکز با تعرفه دولتی و تحت پوشش بیمه ارایه می شود و علاوه بر آن فریز تخمک و اسپرم، فریز جنین برای زنان و مردانی که به سرطان مبتلا شده‌اند  نیز در این مرکز انجام می‌شود.

 

دکتر صالح‌پور یادآور شد: همه افراد می‌توانند از خدمات درمان ناباروری با پایین‌ترین هزینه در بیمارستان طالقانی بهره‌مند شوند.

 

مرکز حفظ باروری برای زنان مبتلا به سرطان در بیمارستان امام حسین(ع)

 

 

کلینیک بررسی روش‌های حفظ باروری و درمان سرطان‌های زنان در بیمارستان امام حسین(ع) با سابقه 10 ساله با حضور برجسته‌ترین اساتید، کارآمدترین و موثرترین روش‌های درمانی را به بیماران ارایه می‌دهد.

 

دکتر مریم‌السادات حسینی آنکولوژیست زنان این مرکز با اشاره به حفظ باروری در زنان مبتلا به سرطان گفت: بیمارستان امام حسین(ع) یکی از مهمترین مراکز فعال تشخیص و درمان انواع سرطان‌ در تهران و کشور است و زنان جوان بسیاری به این مرکز مراجعه می کنند که درمان‌ سرطان،  باروری آنان را تحت تاثیرقرار می‌دهد.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه تشخیص و درمان سرطان‌های شایع در زنان را یکی از مهمترین فعالیت‌های این بیمارستان برشمرد و یادآور شد در بخش آنکولوژی این مرکز اساتید بسیاری فعالیت دارند که اساتید فلوشیپ آنکولوژی زنان، پریناتولوژی زنان درزمینه بارداری پرخطر و فلوشیپ نازایی به ارایه خدمات ویژه‌ به بیماران می پردازند.

 

وی همکاری‌های بین بخشی با کلینیک‌ سقط‌های مکرر دانشگاه و حضور متخصص ژنتیک و غدد، برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای زنان باردار، کلاس‌های آمادگی برای زایمان‌های طبیعی و بدون درد را از دیگر فعالیت‌های این مرکز عنوان کرد.

 

دکتر حسینی خاطرنشان کرد: ماهانه بیش از 100 نفر به کلینیک تخصصی ناباروی این مرکز مراجعه می کنند که برخی از آنان نیازمند خدمات پیشرفته هستند و به مراکز تخصصی درمانی تابعه دانشگاه ارجاع می‌شوند.

  • گروه خبری : بیماران خاص و صعب العلاج
  • گروه خبری : 124920
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست